Llorenç del Penedès: Agenda Activitats Maig 2014

By Esguard de Dona - dimecres, d’abril 30, 2014


DIJOUS, 1:
La Parròquia de Sant Llorenç organitza una sortida a “La Passió d’Olesa”

DISSABTE, 3: 
Tarda, 15’30 h. –A La Cumprativa:
10è CAMPIONAT DE BOTIFARRA.
Sistema de joc suís

Nit, 23 h. –Plaça del Castell:
El Ball de bastons organitza el BASTONER ROCK, amb la BATUCADA Els Fills de la Flama
i un CONCERT amb l’actuació dels grups Búhos i El Son de la Chama


DIUMENGE, 4:
Matí, 9’30 –Sortida i arribada a la rambla Marinada:
CURSA DE MAIG.
Distàncies de 5 i 10 km. pel nucli urbà i recorrent alguns dels punts més característics de Llorenç.
Recollida de dorsals de 8 a 9’15 h. a la rambla

10:45 h.: CURSES INFANTILS GRATUÏTES.
Límit a 50 atletes
Organitzen: La Cumprativa i Consell Esportiu del Baix Penedès amb el suport de
l’Ajuntament de Llorenç del Penedès
.
Informació:
www.cursademaig.wordpress.com

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ amb l'orquestra Shakata

DIVENDRES, 9:
VIGRALLA 2014 - MOSTRA DE VINS I CAVES DEL BAIX PENEDÈS
A partir de les 9 h. i durant tot el matí–Castell de Gimenelles:
JORNADES TÈCNIQUES
sobre l’enoturisme al Baix Penedès (gratuït)
Organitza:
Departament. d’agricultura de la Generalitat de Catalunya

Nit, 22 h. –Baluard del Castell de Llorenç:
MARIDATGE DE VINS, XOCOLATES I GRALLES,
a càrrec del grup de grallers “Els Vinardells” i amb la participació del sommelier Carles Mera,
soci consultor de Vinexus
Preu: 12 € (Places limitades).
Xocolates a càrrec de Dolça tradició.
Ingrés previ (indicant nom i cognoms) al compte:
BANC DE SABADELL ES04 0487 1179 9390 0005 1054

DISSABTE, 10:
Matí, 9 h. –Sortint des de la rambla Marinada:
EXCURSIÓ als VOLTANTS DE L’ERMITA DE SANT ANTONI D’ALBINYANA amb TAST DE VINS.
Inici de l’excursió: 9’30 h., des de la Cooperativa Agrícola d’Albinyana
Inscripcions prèvies: telèfon 662426824 Preu: 7 € (assegurança i copa de tast)
Amb la col·laboració de: Associació Excursionista Montmell

Tarda, 18 h. –Cal Marçal:
TAST A CEGUES, de vins de la D. O. Penedès, amb la participació de
l’enòloga Mar Galván. Preu: 5 € Inscripcions: 660172776

Tarda, a partir de les 18 h. –Rambla Marinada:
INAUGURACIÓ de la MOSTRA DE VINS, CAVES I DEGUSTACIONS GASTRONÒMIQUES, (amb zona de TAST DE VINS i RESTAURACIÓ)

Seguidament, a la mateixa mostra:
INAUGURACIÓ de l’EXPOSICIÓ DE FOTOGRAFIES del 3r CONCURS
FOTOGRÀFIC i EXPOSICIÓ DE BÓTES PINTADES “Les bótes dels 100 anys”, de la Cooperativa agrícola de Falset-Marçà

Tarda, 19’30 h. –Sortint de La Cumprativa:
10è ANIVERSARI DELS “BANYETES” els diables infantils de Llorenç,
que faran un CERCAVILA DE FOC, amb les colles: l’Hospitalet de
Llobregat, Cornellà de Llobregat, els Monjos i Sant Pere de Ribes.
Recorregut: Ajuntament-Camí de la plana-C/ Mestre Gonzàlez-1a illa rambla-
La Cumprativa. Si us plau no aparqueu cap vehicle en aquest trajecte.
Vespre, 20’30 h. –Rambla Marinada:

CONCERT amb la Bing band grallera, amb la col·laboració dels alumnes de l’Escola de música Contrapunt de Llorenç.

Nit, 22 h. –Rambla Marinada:
CONCERT a càrrec de la Bellvei Band, amb la col·laboració de la Big band infantil de l’Escola de Música Contrapunt.

Nit, 1 h. –Rambla Marinada:
CLAUSURA DE LA MOSTRA DE VINS, CAVES I DEGUSTACIONS GASTRONÒMIQUES

Seguidament –Bar Musical Symposium: FESTA VITIVINÍCOLA

DIUMENGE, 11:
Matí, 9 h. –Rambla Marinada:
ESMORZAR POPULAR (6 €), FIRA DE PRODUCTES ARTESANS i TROBADA DE PLAQUES DE CAVA, amb la placa commemorativa del Vigralla 2014

Matí, 11 h. –Celler cooperatiu de Llorenç:
VISITA GUIADA al celler modernista de Llorenç del Penedès. Obra de Cèsar Martinell, i
TAST DE VINS al celler (Acte gratuït)

Matí, 11 h. –Rambla Marinada:
OBERTURA de la MOSTRA DE VINS, CAVES I DEGUSTACIONS GASTRONÒMIQUES

Migdia, 12 h.:
TROBADA DE GEGANTS, amb l’actuació dels gegants, capgrossos i grallers de Llorenç i les colles convidades de Clariana, La Bisbal del Penedès i el Pla de Santa Maria.

Migdia, 13 h. –Cal Marçal:
TAST DE VINS DE GARATGE. En Jesús Alonso, Martí Giralt, Sergi Sevillano, Josep Guillén, Albert Mestre i Irene Guasch presentaran els seus projectes. Preu: 5 € Inscripcions: 662426824

Tarda, 18 h. –Cal Marçal:
MARIDATGE, amb el sommelier Agustín Palomé de Agust.es, amb peixos fumats dels elaboradors Benfumat. Preu: 10 € (places limitades)
Ingrés previ (indicant nom i cognoms) al compte:
BANC DE SABADELL ES04 0487 1179 9390 0005 1054

Tarda, 18’30 h. –Rambla Marinada:
CONCERT amb Avoi Jaçç Quartet, amb la col·laboració dels Combos Adults de l’Escola de Música Contrapunt de Llorenç

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ amb l'orquestra Stres Band

Tarda, 19 h. –El Centre:
EL DOCUMENTAL DEL MES “OMG Organisme Modificat Genèticament”

Nit, 22 h. –Rambla Marinada:
CLOENDA de la MOSTRA DE VINS, CAVES I DEGUSTACIONS GASTRONÒMIQUES

DIUMENGE, 18:
Migdia, 12 h.- Casa de cultura:
“PENSAMENTS SECRETS”: TEATRE PROFESSIONAL NASCUT A LLORENÇ
Us convidem a venir a l’acte de PRESENTACIÓ del projecte engegat per
Llorenç Rafecas i Jordi Roigé al voltant de l’obra “Pensament secrets” de
David Lodge, que s’estrenarà a la Sala Muntaner de Barcelona al
setembre. L’obra ha estat traduïda de l’anglès per Llorenç Rafecas i
estarà interpretada per Àlex Casanovas i Mercè Pons, dirigida per Lluís
Soler –en la seva estrena com a director- i produïda per Llorenç Rafecas i
Jordi Roigé. Ambdós estaran a l’acte de presentació d’aquest agosarat
projecte teatral i ens explicaran com estan treballant per dur-lo a terme.

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ amb l'orquestra Loren

Tarda, 18 h. –El Centre:
Dins del cicle ESPAI A, la companyia Mala Fama, de Manresa, porta a escena l’obra de TEATRE “La dona flor” d’Agustí Franch, dirigida per Ivan Padilla

DISSABTE, 24:
Nit, 21’30 h. –El Centre:
CINEMA “Agosto” i DEBAT “Volem que es segueixi fent cinema a Llorenç”

DIUMENGE, 25:
Durant tot el dia –Casa de cultura:
ELECCIONS EUROPEES

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ amb l'orquestra Flash

PARTITS LOCALS DEL LLORENÇ C. F. AL MAIG
DISSABTE, 11: 16:30 h., contra el SEGUR U. E.
DISSABTE, 25: 16:30 h. contra la JOVENTUT BISBALENCA
DISSABTE, 31: 16:30 h.: contra LA RIERA C. F.

PARTITS LOCALS DE L’A. E. RAMON SICART AL MAIG
DISSABTE, 10:
10:30 h. categoria Benjamí contra el Vilanova i la Geltrú C. F
11:30 h. categoria Aleví contra el Base Espirall Les Clotes C. F.
16:30 h. categoria Cadet contra el Sitges U. E
18:30 h. categoria Juvenil contra el Sant Pere Molanta C. F. P.
DISSABTE, 24:
10:30 h. categoria Aleví contra Fundació At. Vilafranca
11:45 h. categoria Benjamí contra el Base Espirall Les Clotes C. F.
16:30 h. categoria Cadet contra el Base Espirall Les Clotes C. F.
18:30 h. categoria Juvenil contra el Sant Pau d’Ordal U. E.

CLUB BÀSQUET LLORENÇ
Durant tot el matí, el dia 17 de maig de 2014 l’equip Benjamí, com a primer
classificat de la lliga del Baix Penedès, jugarà les territorials a Vilarrodona.

31 DE MAIG: FI DE CURS DEL BÀSQUET LLORENÇ
De 10 a 14 h. quadrangulars dels equips de benjamins i alevins
De 17 a 21 h. triangulars dels equips cadet masculí, cadet femení, partit de
prebejamins i partit de pares

ASSOCIACIÓ EXCURSIONISTA MONTMELL
DISSABTE, 17: 8a PEDALADA NOCTURNA–Secció BTT www.aemontmell.org

ATENCIÓ 'SEIXANTONS'!
Els nascuts els anys 1953 i 1954 ens trobarem a la Casa
de Cultura el dia 30 de maig a les 22 h. per organitzar la nostra festa del 26 de juliol.


  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios