Llorenç del Penedès: Agenda d'Activitats i Serveis març 2014

By Esguard de Dona - divendres, de febrer 28, 2014



DIUMENGE, 2: 

Migdia, 12 h. –Sortint de La Cumprativa:
RUA DE CARNAVAL INFANTIL 
pels carrers del poble

Tarda, 18 h. –El Centre:
ESPECTACLE INFANTIL DE CARNAVAL, 
amb l’animador JAUME IBARS

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ amb l'orquestra FLASH

DILLUNS, 3: 

Tarda, 18 h. –La Cumprativa:
ESPECTACLE INFANTIL DE CARNAVAL
amb l’animació del grup REDIVERSIÓ


DIUMENGE, 9: 

Migdia, 12 h. –Casa de cultura:
COMMEMORACIÓ LOCAL DEL
DIA INTERNACIONAL DE LA DONA TREBALLADORA 
XERRADA 
sobre coaching i salut a càrrec de la doctora
Jaci Molins Roca 
presentarà l’acte la metgessa de Llorenç Olga Colet 

Tarda, 19 h. –El Centre:
SONAPROP, 
amb l’actuació de RENALDO & CLARA

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ
amb l'orquestra STRESS BAND


DIVENDRES, 14: 

A les 19’30 h. –Casa de cultura:
III PROCÉS PARTICIPATIU  AMB JOVES  DE  LLORENÇ 
Si ets de Llorenç i tens entre 16 i 29 anys d’edat,
et convidem a venir a la Casa de cultura a participar i proposar
les teves idees per organitzar la Nit Jove de la Festa Major 2014.


 DIUMENGE, 16: 

Matí, a partir de les 8 h.:
CELEBRACIÓ LOCAL DELS TRES TOMBS 
- 8 h.
 Descarregada de carruatges i cavalleries al C/ Escoles
- 9 h.
 Al mateix lloc: Concentració dels participants i esmorzar
- 12 h.
 Sortida de la comitiva, inici dels Tres Tombs i benedicció
dels animals

RECORREGUT:
Escoles, Pl. Anselm Clavé, Torras i Bages, Pl. Montserrat, Camí de la Plana, rambla Marinada, Pujada del Mas, Pompeu Fabra, Francesc Macià, Nou, Marcel·lí Jané, Pau Casals, Pl. Lledoner, Mare de Déu dels Dolors, Torras i Bages, Abat Escarré, rambla Marinada.

Organitza: ASSOCIACIÓ ELS TRES TOMBS de Llorenç del Penedès

Tarda, 19 h. –El Centre:
SONAPROP,
amb l’actuació de ROGER MAS

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ amb l'orquestra SHAKATA


DIJOUS, 20: 

Del 20 al 27 de març –Biblioteca municipal:
Per commemorar el Dia Mundial de la Poesia, que es celebra cada any el 21 de març, a la biblioteca de Llorenç trobareu una selecció de poesies de diversos autors catalans de tots els temps per prendre a casa.


DIUMENGE, 23. 

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ, amb l'orquestra LOREN

Nit, 21 h. –El Centre:
FUTBOL REAL MADRID - BARÇA 


DISSABTE, 29: 

Durant tot el dia, a diverses entitats del poble:
IV MOSTRA DE MÚSICS DEL BAIX PENEDÈS 


DIUMENGE, 30: 

 Tarda, 19 h. –El Centre:
SONAPROP, 
amb l’actuació de FELIU VENTURA

Tarda, 19 h. -La Cumprativa:
BALL DE SALÓ, amb l'orquestra LA MAR SALADA


ASSOCIACIÓ “SANT LLORENÇ” DE LA GENT GRAN 
El dijous, 27 de març, l’Associació Sant Llorenç organitza una VISITA a la Casa Castell Arnau, de Tarragona. Seguidament, s’anirà a dinar al bufet de Cambrils i es continuar à la sortida per visitar l’hospital medieval de l’Hospitalet de l’Infant. Finalment, s’anirà a Vandellòs, a visitar l’antic molí d’oli i Ca la Torre. Es podrà tastar l’oli de la Vall de Llors.

Inscripcions:
 a la Casa de cultura els dies 11 i 12 de març, de 5 a 7 de la tarda.


RECOLLIDA DE TRASTOS VELLS AL MARÇ 
DIJOUS, 27.
 Truqueu uns dies abans al 977 677106 (oficines municipals) per indicar el tipus de material que deixareu. El
dimecres, 26 de març a la nit, traieu-lo al carrer.





HORARI DE LA DEIXALLERIA MÒBIL DEL MES DE MARÇ 
* Dijous, 27 i divendres 28 :  d’11 a 13 h. i de 17 a 18 h.
* Dissabte, 29: de 10 a 13 h.

PARTITS DEL CLUB BÀSQUET LLORENÇ A CASA
DiaHoraEquips
DISSABTE, 112:00 h.
Cadet femení contra l’IES Collblanc 
DISSABTE, 81100 h. 
Aleví contra l’Àngel Guimerà 
DISSABTE, 812:00 h. 
Cadet femení contra el Mòra d’Ebre 
DIUMENGE, 910:00 h. Cadet masculí contra Rocabruna Borges del Camp 
DISSABTE,2212:00 h. Cadet femení contra l’Ampolla 
DISSABTE,2911:00 h. 
Aleví contra el Bellvei blau 
DISSABTE,2912:00 h.Cadet masculí contra el Calafell

 PARTITS LOCALS DE MARÇ L’A. E. RAMON SICART 
DiaHoraEquips
DISSABTE, 810:30 h.
Prebenjamins contra l’Escola Valls F. C. “C” 
DISSABTE, 816:30 h. Cadets contra el Sant Cugat Sesgarrigues C. F. A 
DISSABTE. 1518:45 h.Juvenil, contra el Vilanova i la Geltrú C. F. B 
DISSABTE, 1516:00 h.Juvenil contra el Tancat U. D. “A” 
DISSABTE, 2210:30 h. Alevins contra el Cubelles, C. F. “B” 
DISSABTE, 2210:30 h. Benjamins contra el Blanca Subur C. F. “B” 
DISSABTE, 2211:45 h.Prebenjamins contra el Creixell C. E. “A” 
DISSABTE, 2216:30 h. Cadets contra el La Granada C. F. “A” 
DISSABTE, 2911:00 h. Infantil contra La Riera C. F. “A” 
DISSABTE, 2916:00 h.  Juvenil contra el Escola Valls Futbol Club “B”





 PARTITS LOCALS DE MARÇ DEL LLORENÇ C. F.
DISSABTE, 1516:30 h.  contra el Montblanc U. E. “A”
DISSABTE, 2916:30 h.  contra el Vendrell C. E. “A”


SORTIDES DE L’ASSOCIACIÓ EXCURSIONISTA MONTMELL 
DIUMENGE, 1616:00 h.  SORTIDA HIVERNAL AL CAP DE FORN
DIUMENGE, 23  CASTELL DE MARMELLAR

- Excursions en família_ 
Més informació a: www.aemontmell.org

  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios