Santa Margarida i els Monjos: Agenda Municipal del mes d'Octubre (Activitats, Cursos i Serveis)

By Esguard de Dona - dilluns, de setembre 30, 2013


DIMARTS 1

Excursió a la Costa Blanca
Organitza: Casal de la Gent Gran de la Ràpita
Portes Obertes a la ludoteca La Baldufa
De 16.30 h a 18.30 h
C/ Anselm Clavé (edifici Ca l’Antich)

Taller de manualitats amb material reciclat
A càrrec del Molí del Foix
A partir de 5 anys
A les 17.30 h, al Biblio@ccés de la Ràpita

DIMECRES 2

Inici de curs de l’escola de puntaires de la Ràpita
A les 16.30, al CCRR

DIJOUS 3

Portes Obertes a la ludoteca La Baldufa
De 16.30 h a 18.30 h
C/ Anselm Clavé (edifici Ca l’Antich)

DIVENDRES 4

Inici de curs a la casa dels Passos petits
Dilluns i divendres de 10.30 h a 12.30 h
Edifici ca l’Antich, al carrer Anselm Clavé

Trobada del club de lectura infantil
A les 18.00 h, al Biblio@ccés de la Ràpita

Cooperatives, empreses amb valor (s)
Jornada sobre cooperativisme
A les 18.30 h, a la Biblioteca

DIUMENGE 6

Caminada al Montagut (Querol)
Sortida a les 8.00 h de la plaça Vinyes, dels Monjos
Gratuïta i oberta a tothom
Info: 93 898 10 68 o www.caminades.info
Organitza: Grup Anem a Caminar

Mercat d’artesania, pintura i brocanters
De 9.00 h a 14.00 h, a continuació del mercat setmanal, al raval de Sant Martí i plaça de Pau Casals.

Ball de tarda
Amb Josep Aymí
A les 19.00 h, al Casal de la gent gran
Organitza: Casal de la gent gran dels Monjos

DIMARTS 8

Taller de manualitats amb material reciclat
A càrrec del Molí del Foix
A partir de 5 anys
A les 17.30 h, a la Biblioteca

DIMECRES 9

Presentació del llibre de poesia “Fragments d’una pedra” 
A càrrec del seu autor, Santi Borrell
A les 19.30 h, a la biblioteca

DIVENDRES 11

Festa Major de Cal Rubió 
A les 18.00 h, traca d’inici de festa
Tot seguit, davant la Sala, xocolatada i trencar l’olla
A les 19.00 h, a la pista, tir amb carrabina
A les 22.30 h, Correfoc pels carrers del poble
A continuació, a la pista, castell de focs d’artifici
Tot seguit, ball de nit amb el Duo Alma

DISSABTE 12

Festa Major de Cal Rubió 
A les 11.30 h, Missa solemne
A continuació, exhibició folklòrica amb els Gegants i els balls populars dels Monjos
En acabar, concert vermut de gralles
A les 19.30 h, exhibició de ball amb Crazy Girls i el grup de country de Sant Martí i els Monjos
A les 23.00, a la Sala, ball de nit amb Almas Gemelas
A la mateixa hora, nit jove, amb la Bandarra
Durant el matí es podrà visitar el nou despatx del pati del Cafè

DIUMENGE 13

Festa Major de Cal Rubió 
Bicicletada popular a Cal Morgades
Sortida a les 09.30 h des de la Sala
En arribar, botifarrada popular per als socis i participants
A les 18.00 h, concurs de coques
A les 20.00 h, a la Sala, Teatre, amb l'obra Burundanga, a càrrec del Grup de Teatre de Les Gunyoles
En acabar, traca de fi de festa

Visita guiada al Castell de Penyafort
A les 11.00 h
Inscripció prèvia als tels. 669 28 75 39 - 93 818 61 28

Ball de tarda
Amb José Cano
A les 19.00 h, al Casal de la gent gran
Organitza: Casal de la gent gran dels Monjos

DIMARTS 15

Inscripcions per l’excursió a La Garrotxa
del Casal de la gent gran dels Monjos
De 16.00 h a 18.00 h, al Casal de la gent gran
La sortida serà el 22 d’octubre

 Xerrada: Introducció als ocells del Penedès
A les 18.30 h, al Molí del Foix
A càrrec del naturalista Xavier Bayer

DIMECRES 16

Inscripcions per l’excursió a La Garrotxa
del Casal de la gent gran dels Monjos
De 16.00 h a 18.00 h, al Casal de la gent gran
La sortida serà el 22 d’octubre

DIJOUS 17

Miquel Martí i Pol: lectures poètiques
Acostament a la poesia de Miquel Martí i Pol, fent lectures en veu alta i en diferents llengües.
Obert a tothom. No cal inscripció prèvia.
A les 19.00 h, a la biblioteca

DIVENDRES 18

Entrecontes: taller de lectura per a nens i nenes de 5 a 7 anys
A les 17.30 h, a la Biblioteca
Cal inscripció prèvia al tel. 93 818 67 05

DISSABTE 19

XXIII Cros escolar, XII cursa 10km i I cursa 5km
Sortida a les 9.30 h del camp municipal d’esports

Sortida per conèixer els ocells del Parc del Foix
Trobada a les 9.30 h, al Castell de Penyafort
Guiatge a càrrec del naturalista Xavier Bayer
Activitat gratuïta
Cal portar calçat adient per caminar, aigua, gorra i prismàtics.
Info. 938 186 928, molidelfoix@smmonjos.cat

Club de lectura jove amb la novel•la “Allà on els arbres canten” de Laura Gallego
A les 12.00 h, a la blblioteca

Festival de Sevillanes 
A les 22.00 h, a la sala Alguer
Organitza: Casa d’Andalusia de l’Alt Penedès

Ball de saló amb el grup Deluxe
23.00 h a la Societat La Margaridoia

DIUMENGE 20

Sortida al Berguedà
Sortida de davant del CCRR. Hora a determinar
Info: www.caminades.info
Organitza: Grup Excursionista de la Ràpita

VII Caminada popular de Cal Rubió
Memorial Alexis Rubió Piñol
Sortida a les 08.30 h des de la Sala de Cal Rubió
Activitat inclosa dins els actes de la Festa Major de Cal Rubió

Cinefòrum
A les 19.00 h, al Casal de la Gent Gran
Organitza: Casal de la Gent Gran de la Ràpita

Ball de tarda
Amb Josep Aymí
A les 19.00 h, al Casal de la gent gran
Organitza: Casal de la gent gran dels Monjos

DIMARTS 22

Excursió a La Garrotxa
Sortida a les 08.00 h de l’aparcament del mercat
Organitza: Casal de la gent gran dels Monjos

DIVENDRES 25

L’aigua: hora del conte amb titelles 
A càrrec de Galiot Teatre
A les 18.00 h, a la Biblioteca
Per als més menuts
Dins del actes del Viu el Parc

DISSABTE 26

Ball de saló amb el grup Cadillac
23.00 h a la Societat La Margaridoia

DIUMENGE 27

Caminada familiar pel Parc del Foix. 
Sortida a les 10.00 h, del Molí del Foix.
Ruta de natura a l’ermita de Penyafel
Es recomana portar lupa.
Reserves al 938 186 928, molidelfoix@smmonjos.cat
Dins del actes del Viu el Parc

Ruta dels refugis
Sortida a les 11.00 h del Castell de Penyafort
El desplaçament entre el Castell i el refugi del Serral es fa en els cotxes particulars
Inscripció prèvia als tels. 669 28 75 39 - 93 898 25 14

Ball de tarda
Amb José Cano
A les 19.00 h, al Casal de la gent gran
Organitza: Casal de la gent gran dels Monjos

DIJOUS 31

Tertúlia literària 
Amb la novel•la “La lluvia antes de caer” de Jonathan Coe
A les 19.00 h, a la biblioteca

Festa de la castanyada
Sopar i ball
A les 21.00 h, al Casal de la Gent Gran de la Ràpita

Festa de la castanyada
Sopar i ball amb el grup Amor
A les 21.30 h, a la Societat La Margaridoia


________________________________________

Horaris als Serveis Municipals 

Biblioteca municipal
De dilluns a divendres de 15.30 h a 20.30 h
Dimecres i dissabtes de 10.00 h a 13.30 h
Tel. 93 818 67 05

Biblio@ccés de la Ràpita 
De dilluns a divendres de 17.00 h a 20.00 h
Tel. 93 898 08 29

Castell de Penyafort – Centre d’Informació
Dissabtes, diumenges, festius i ponts, de 10.00 h a 14.00 h
Tel: 93 818 61 28

Casa dels Passos Petits
Dilluns, de 10.30 h a 12.30 h
Tel. 93 898 37 57

Cementiri municipal
Divendres, dissabtes, diumenges i festius de 10.00 h a 18.00 h

Ciarga
Dissabtes, diumenges, festius i ponts, de 10.00 h a 14.00 h
Tel: 93 818 61 28

Club de la feina
A la Biblioteca
Dimarts i divendres de 10.00 h a 13.00 h

Deixalleria
De dilluns a divendres de 9.00 h a 14.00 h i de 16.00 h a 18.00 h
Dissabtes de 9.00 h a 14.00 h i de 16.00 h a 20.00 h
Tel. 635 430 412

Dona al dia 
Dilluns de 15.15 h a 17.00 h, d’octubre a juny
Cessió d’espais, préstec de materials i assistència psicològica i jurídica
Tel. 93 898 08 10

Escola d’Adults
Casa de Cultura Mas Catarro
Horari: de dilluns a dijous de 10.00 h a 13.00 h i de 17.00 a 18.00 h
Tel. 93 818 66 84

Ludoteca la Baldufa
Dilluns, dimarts i dijous de 16.30 h a 18.30 h
Tel. 93 898 37 57

Molí del Foix
Dimarts, dijous i divendres de 9.00 h a 14.00 h i dimarts de 16.00 h a 19.00 h
Tel. 93 818 69 28

OAC els Monjos
De dilluns a divendres de 9.00 h a 14.00 h i dimarts de 17.00 h a 20.00 h
Tel. 93 898 02 11

Servei Local d’Ocupació
Ajuntament
Tel. 93 898 02 11

Serveis Socials
De dilluns a dijous de 10.00 h a 13.30 h i divendres d’11.00 h a 13.30 h
Tel. 93 898 08 71
En cas d’urgència trucar al Consell Comarcal, tel. 93 890 00 00

Tangram
Dimarts de 10.00 h a 13.00 h (informació)
De dimarts a divendres de 16.00 h a 19.00 h (informació i dinamització)
Tel. 93 818 62 96

________________________________________


Cursos i Activitats 

Cuina

Cuina i pastisseria marroquina
Dies i hores a determinar
Taller mensual (20 euros al mes)
Organitza: Esperança de les dones per la convivència entre cultures
Inscripcions: 93 380 54 14

Cultura General

Curs de competències bàsiques
Nivells 1 i 2 - Càlcul matemàtic, comprensió lectora, expressió escrita, ortografia, geografia, medi social i natural, etc.
Escola d’Adults
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Curs de preparació prova d’accés a cicles formatius grau mitjà
Escola d’Adults
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Idiomes

Castellà (nivells 1 i 2)
Català (nivells bàsic, A, B i C)
Anglès bàsic
Alemany bàsic
Organitza: Escola d’Adults
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Classes d’ iniciació a l’àrab
Dimarts de 15.15 h a 16.15 h
Organitza: Esperança de les dones per la convivència entre cultures
Inscripcions: 93 380 54 14. Gratuït

Informàtica

Excel Bàsic
De l’1 al 24 d’octubre, a la casa de cultura Mas Catarro
Dimarts i dijous de 15.00 h a 17.00 h.
Organitza. Servei Local d’ocupació

Excel Avançat
Del 29 d’octubre al 21 de novembre, a la casa de cultura Mas Catarro
Dimarts i dijous de 15.00 h a 17.00 h.
Organitza. Servei Local d’ocupació

Cursos diversos d’informàtica
Consultar oferta de cursos a l’Escola d’Adults

Lleure

Esplai Si Fa Sol
Espai d’oci i lleure per formar infants tenint contacte entre els companys i l’entorn de manera creativa, educativa i divertida.
Dissabtes a la tarda
www.esplaisifasol.com
esplaisifasol@gmail.com

Ludoteca la Baldufa

Jornada de portes obertes els dies 1 i 3 d’octubre de 16.30 ha 18.30 h
Per a infants nascuts entre el 2004 i 2010
Dilluns, dimarts i dijous de 16.30 h a 18.30 h
Preus: 37 euros trimestre escolar/nen i 30 euros a partir del 2n germà
Inscripcions fins el 4 d’octubre a la Ludoteca, els dilluns, dimarts, dijous i divendres d'11.00 h a 13.00 h i dimarts i dijous de 17.00 h a 18.00 h


Manualitats

Dibuix i pintura
Els dimarts de 15.30 h a 17.30 h
25 euros / trimestre (material a part)
Organitza: Dona al Dia
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Manualitats per a gent gran
Casal de la gent gran dels Monjos
Dimecres de 17.00 h a 19.00 h
Casal de la Gent Gran de la Ràpita
Divendres 15.30 h a 17.30 h

Multitallers
Els dimecres de 15.00 h a 17.00 h
Els divendres de 15.30 h a 17.30 h
25 euros / trimestre (material a part)
Organitza: Dona al Dia
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Patchwork avançat
Els dijous de 16.00 h a 18.00 h
Cal tenir nocions de cosir
25 euros / trimestre (material a part).
Organitza: Dona al Dia
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Puntes de coixí
Al CCRR de la Ràpita
Inici de curs el 2 d’octubre
Inscripcions al tel. 93 898 01 64

Taller de llana, ganxet i punt de creu
Els dilluns de 15.00 h a 17.00 h
5 euros al mes
Organitza: Esperança de les dones per la convivència entre cultures
Inscripcions: 93 380 54 14


Ocupació i emprenedoria

Club de la feina
A la Biblioteca
Dimarts i divendres de 10.00 h a 13.00 h

Promociona’t, tu ets la teva millor estratègia
Projecte de treball per a joves de 21 a 30 anys
Informació: de dilluns a dijous de 09.00 h a 13.00 h a la Biblioteca

Jornada sobre cooperativisme
4 d’octubre a les 18.30 a la Biblioteca

Cursos: 
El cv per competències
Informació: Servei Local d’ocupació
Places limitades

L’entrevista de selecció per competències
Informació: Servei Local d’ocupació
Places limitades

Autoconfiança i motivació
Informació: Servei Local d’ocupació
Places limitades

Gestió de les emocions
Informació: Servei Local d’ocupació
Places limitades

Balanç competencial
Informació: Servei Local d’ocupació
Places limitades

Projecte professional
Informació: Servei Local d’ocupació
Places limitades


Tallers de memòria

Ràpita
Dilluns: taller d'estimulació cognitiva
Dimecres: taller de memòria

Monjos
Dimarts: taller de memòria
Dijous: el teu espai de creixement personal
Divendres: taller estimulació cognitiva.
Horari de 10.00 h a 12.00 h
Inscripcions: Serveis Socials. C/ Sant Josep, 1 de dilluns a dijous de 10.00 h a 13:30 h i divendres de 11.00 h a 13.30 h
Tel. 93 898 08 71


Activitats musicals i ball

Casa d’Andalusia 
Quadres de ball: dimarts i dijous de 17.30 h a 22.30 h i divendres de 19.00 h a 22.30 h
“Coro rociero”: dimecres de 20.00 h a 22.30 h i dissabtes de 16.30 h a 19.00 h
A la Sala Alguer

Coral Amics de Penyafel
Assaigs cada dijous de 20.00 h a la casa de cultura Mas Catarro
Obert a tothom a qui li agradi cantar i passar-s’ho bé.

Coral l’Amistat
Assaigs cada dijous de 22.00 h a 22.30 h al vestíbul del CCRR
Inscripcions els dies d’assaig o als tel. 609 368 951 o 609 941 310
Participació gratuïta.

Coral Infantil La Bombeta Màgica
Assaigs cada dissabte de 16.00 h a 17.00 h al CCRR de la Ràpita
Dirigit a infants de P4 a 2n d’ESO.

Coral la Margaridoia
Per a tots els homes de qualsevol edat que tinguin afició pel cant coral, (no cal experiència)
Inscripcions al 649 965 950 o 686 096 703

Country
Assaigs els divendres a les 20.00 h a la casa de cultura Mas Catarro
Tel. 676 295 016
Organitza: Associació Country Els Monjos

Escola de música Santa Margarida
C/ Sant Josep, 1
Tel. 93 818 63 82 – 679 69 49 36
Matrícula oberta

Gralla
Més informació al Tangram
Organitza: Coordinadora de Balls de la Festa Major dels Monjos
Tel. 93 818 62 96

Sardanes
Dilluns a les 18.30 h a la Soc. La Margaridoia
Inscripcions a la Margaridoia els dilluns a la tarda.

Turisme
Ruta dels refugis antiaeris i dels avions
Propera ruta: diumenge 27 d’octubre
Sortida a les 11.00 h del Castell de Penyafort
El desplaçament entre el Castell i el refugi del Serral es fa en cotxes particulars.
Inscripció prèvia: 669 287 539 - 93 898 25 14

Visites al Ciarga 
Centre d’Interpretació de l’Aviació Republicana i la Guerra Aèria
Obert els dissabtes, diumenges, festius i ponts de 10.00 h a 14.00 h
Tel. 669 28 75 39 - 93 898 25 14

Visita guiada al Castell de Penyafort
Propera visita: diumenge 13 d’octubre
A les 11.00 h al Castell de Penyafort
Inscripció prèvia als tels. 669 28 75 39 - 93 818 61 28


Diversos

Alcohòlics anònims
Carrer de Sant Josep, 1
Grup d’autoajuda
Els dimecres a les 20.00 h

Banc del Temps
Carrer de Berenguer 1 (Tangram)
Dimecres de 10.00 a 12.00 h i dijous de 18.00 h a 20.00 h.

Pit Nature
Associació pel suport a l’alletament matern
Dimecres de 9.30 h a 11.30 h a la Casa del Passos Petits
Tel. 617 128 893

Servei d’assessorament familiar d’alcohol i altres drogues
Dijous de 17.00 h a 19.00 h, al CAP Alt Penedès de Vilafranca.
Cal demanar cita prèvia al tel. 93 118 40 05

Servei de Mediació 
Voluntari i gratuït. Per mediar entre dues parts en conflicte sobre temes veïnals, associatius, familiars, particulars, etc.
Cal cita prèvia al 93 898 02 11


Esports                                
 
Escuderia Turboslot
Dimecres i divendres de 18.00 h a 20.00 h, al carrer de la Sala, 21 de Cal Rubió
www.turboslot.wordpress.com

Penya Barcelonista de Santa Margarida i els Monjos
C/ Anselm Clavé, 12
A sobre del Local Social de “La Margaridoia “
Per veure els partits en un ambient culé

Penya Madridista “Els Monjos”
C/ Eugeni d’Ors, 14 B
Tel. 669 205 111
Obert tots els dies que juga l’equip

Cursos temporada 2013/2014
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Gimnàstica de manteniment, aeròbica, steps, etc.
Gimnàs Municipal (C/ Berenguer, 3-5)
Dimarts i dijous,
de 09.30 h a 10.30 h
de 15.15 h a 16.15 h
de 20.30 h a 21.30 h

Gimnàstica de manteniment, aeròbica, steps, etc.
Gimnàs Escola Sant Domènec 
Dilluns i dimecres
de 19.00 h a 20.00 h (per a majors de 60 anys)
de 20.30 h a 21.30 h

Gimnàstica Rítmica
Gimnàs Municipal (C/ Berenguer, 3-5)
Dimarts i dijous
de 17.00 h a 18.00 h (per a infants de 4 a 8 anys)
de 18.00 h a 19.00 h (per a infants de 9 a 12 anys)

Gimnàstica Rítmica
Gimnàs Escola Sant Domènec 
Dimecres i divendres
de 16.30 h a 17.30 h (per a infants de 4 a 8 anys)

Inici: 1 d’octubre
Preu: 37 euros per trimestre i pels majors de 60 anys: 18,5 euros per trimestre
Inscripció mínima de 10 persones

Ioga
Dilluns i dimecres de 18.00 h a 19.30 h i de 19.30 h a 21.00 h,
al gimnàs de l’escola Dr. Samaranch
Dimarts i dijous de 19.30 h a 21.00 h, al gimnàs de l’escola Sant Domènec
Preu: 48,5 euros trimestre
Inici: 1 d’octubre. Inscripció mínima de 15 persones i màx. de 20

Pilates
Dimarts i dijous, de 19.00 h a 20.00 h i de 20.00 h a 21.00 h,
al gimnàs de l’escola Dr. Samaranch
Dilluns i dimecres, de 18.00 h a 19.00 h,
al gimnàs de l’escola Sant Domènec
Preu: 48,5 euros trimestre
Inici: 1 d’octubre. Inscripció mínima de 15 persones i màx. de 20

Salut, prevenció i activitat física per a gent gran
Dilluns i dimecres de 16.00 h a 17.00 h, al gimnàs municipal
Preu: 18,5 euros trimestre
Inici: 2 d’octubre
Inscripció mínima de 15 persones

Sala de musculació 
De dilluns a divendres, de 17.00 h a 22.00 h
Al Pavelló Municipal. Inici: 2 d’octubre
Preu: 48,5 euros per trimestre

Iniciació a l’esport i psicomotricitat 
Programes inclosos a l’Escola Esportiva per afavorir les habilitats psicomotrius dels infants. Dirigida per tècnics qualificats, es realitza una vegada a la setmana.
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Pre-Benjamins: nascuts entre 2006 i 2007
P4 i P5: nascuts entre 2008 i 2009

Escola Doctor Samaranch:
P-4: dijous de 16.30 h a 18.00 h
P-5: dilluns de 16.30 h a 18.00 h
Pavelló municipal d’esports:
1r i 2n: dimecres de 17.00 h a 18.00 h
Escola Sant Domènec:
P-4 i P-5: dijous de 16.30 h a 18.00 h
1er. I 2on.: dimarts de 16.30 h a 18.00 h
Escola arrels:
P-4 i P-5: dimecres de 16.30 h a 18.00 h

Escola esportiva municipal
Es prioritzarà la inscripció de persones empadronades al municipi

Els Monjos
Mini voleibol 
Dimecres i divendres de 17.00 h a 18.00 h, al gimnàs de l’institut El Foix (Benjamí)
Dimarts de 16.45 h a 17.30 h i dijous de 17.30 h a 18.15 h, al pavelló municipal (Aleví Masculí)
Dimarts de 17.30 h a 18.15 h i dijous de 16.45 h a 17.30 h, al pavelló municipal (Aleví Femení any 2003)
Dimarts i dijous de 18.15 h a 19.00 h, al pavelló municipal (Aleví Femení any 2002)
Voleibol 
Dimarts i dijous, de 17.45 h a 19.00 h, (Infantil)
Dimarts i dijous, de 19.00 h a 20.30 h, (Cadet/Juvenil)
Al pavelló municipal
Mini bàsquet 
Dimarts i dijous, de 16.45 h a 17.45 h, al pavelló municipal (Benjamí i Aleví)
Iniciació a l’hoquei
Dimecres, de 17.00 h a 18.00 h, al pavelló municipal i dilluns de 17.00 h a 18.30 h a la pista poliesportiva (P-4, P-5 i Pre-Benjamí)
Bàdminton 
Dilluns, dimecres i divendres de 19.00 h a 20.30 h, al gimnàs municipal (Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil)
Iniciació al karate
al gimnàs municipal
dilluns o divendres de 17.00 h a 18.00 h (de 4 a 8 anys)
dilluns o divendres de 18.00 h a 19.00 h (de 8 a 14 anys)
Iniciació al judo
al gimnàs de l’escola Arrels
dilluns de 17.00 h a 18.00 h o (de 3 a 6 anys)
dilluns o dimecres o divendres de 18.00 h a 19.00 h

La Ràpita
Totes les activitats es faran a l’escola Sant Domènec
Mini bàsquet 
Dimecres i divendres de 16.30 h a 17.30 h, (Benjamí i Aleví)
Mini volei 
Dilluns i dimecres de 16.30 h a 17.30 h, (Benjamí i Aleví)
Futbol sala 
Dilluns i divendres de 16.30 h a 17.30 h, (Benjamí i Aleví)
Jocs amb patins 
Dijous de 16.30 h a 17.30 h, (P-5, Pre Benjamí, Benjamí i Aleví).

Categories:
Juvenils: nascuts entre 1995, 1996 i 1997
Cadets: nascuts entre 1998 i 1999
Infantils: nascuts entre 2000 i 2001
Alevins: nascuts entre 2002 i 2003
Benjamins: nascuts entre 2004 i 2005
Pre Benjamins: nascuts entre 2006 i 2007

Preu: 45 euros per tot el curs (dos esports en conjunt + 1 d’individual)
Inici de les activitats al mes d’octubre


Exposicions                                
   
Història del molí fariner del Foix 
Exposició sobre la història i el desenvolupament del Molí del Foix
Permanent al Molí del Foix
Dimarts, dijous i divendres de 9.00 h a 14.00 h i dimarts de 16.00 h a 19.00 h

Memòria Cooperativa
Mostra sobre cooperativisme
Visites concertades per a grups
Fins el 25 d’octubre , a la Biblioteca
De dilluns a divendres de 15.30 h a 20.30 h i dimecres i dissabtes de 10.00 h a 13.30 h

Palmadotze
De dilluns a divendres: 10.00 h a 14.00 h i de 16.00 a 19.00 h
Dissabtes: 10.00 h a 14.00 h
Dissabtes tarda i diumenges amb cita prèvia
Exposició: Reset (II), Fins el 31 de desembre
Artistes: Pep Agut, Miquel Barceló, Alfonso Borragán, Hannah Collins, Martí Guixé, Zhang Huan, Ken Lum, José Maldonado, Cildo Meireles, Mariona Moncunill, Felicidad Moreno, Perejaume, Plantalech, Jaume Plensa, Bernard Plossu , Jorge Ribalta, Humberto Rivas, Benet Rossell, Avelino Sala, Montserrat Soto, Lars Wunderlich, Guillermo Zuaznabar.    
Comissari: Valentín Roma

Racó de l’artista: manualitats amb goma eva
Mostra a càrrec d’Elena Carrasco
A la Biblioteca durant tot el mes
De dilluns a divendres de 15.30 h a 20.30 h i dimecres i dissabtes de 10.00 h a 13.30 h


  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios