Cine: Oscars 2013 Llistat Complet

By Esguard de Dona - dilluns, de febrer 25, 2013



Millor Pel·lícula:

Argo Produida per:Grant Heslov, Ben Afleck i George Clooney.
Amor (Amour)
Bestias del Sur Salvaje  (Beasts of the Southern Wild)
Django Desencadenado (Djando Unchained
Los Miserables (Les Misérables)
La Vida de Pi (Life of Pi)
Lincoln
El Lado Bueno de las Cosas (Silver Linings Playbook)
La Noche más Oscura (Zero Dark Thirty)

Millor Director
Ang Lee: La Vida de Pi
Michael Haneke: Amor
David O. Russell: El Lado Bueno de las Cosas
Steven Spielberg: Lincoln
Benh Zeitlin: Bestias del Sur Salvaje



Millor Actor
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Bradley Cooper (El Lado Bueno de las Cosas)
Hugh Jackman (Los Miserables)
Joaquim Phoenix (The Master)
Denzel Washington (El Vuelo)

Millor Actriu
Jennifer Lawrence (El Lado Bueno de las Cosas)
Jessica Chastain (La Noche más Oscura)
Emmanuelle Riva (Amor)
Quvenzhané Wallis (Bestias del Sur Salvaje)
Naomi Watts (Lo Imposible)

Millor Actor de Repartiment
Christoph Waltz (Django Desencadenado)
Alan Arkin (Argo)
Robert de Niro (El Lado Bueno de las Cosas)
Philip Seymour Hoffman (The Master)
Tommy Lee Jones (Lincoln)

Millor Actriu de Repartiment
Anne Hathaway (Los Miserables)
Amy Adams (The Master)
Sally Field (Lincoln)
Helen Hunt (Las Sesiones)
Jacki Weaver (El Lado Bueno de las Cosas)

Millor Pel·lícula d'Animació
Brave (Indomable)
Frankenweenie
El Alucinante Mundo de Norman
¡Piratas!
¡Rompe Ralph!


Millor Curt d'Animació
Paperman: John Kahrs
Adam and Dog
Fresh Guacamole
Head Over Heels
The Simpsons: The Longest Daycare


Millor Pel·lícula de Parla no Anglesa
Amor (tot i ser francesa s`ha presentat per Aústria)
Rebelle (Canadà)
No (Xile)
Un Asunto Real (Dinamarca)
Kon-Tiki (Noruega)

Millor Curt 
Curfew: Shawn Christensen
Asad
Buzkashi Boys
Dood van een Shaduw
Henry




Millor Documental:
Searching for Sugar Man: Malik Bendjelloul, Simon Chinn
5 Cámaras Rotas
How to Survive a Plague
The Invisible War

Millor Curt Documental
Inocente: Sean Fine, Andrea Nix
Kings Point
Mondays at Racine
Open Heart
Redemption

Millor Guió Adaptat
Argo: Chris Terrio
Bestias del Sur Salvaje
La Vida de Pi
Lincoln
El Lado Bueno de las Cosas

Millor Guió Original
Django Desencadenado: Quentin Tarantino
Amor: Michael Haneke
El Vuelo: John Gatins
Moonrise Kingdom: Wes Anderson, Roman Coppola
La Noche más Oscura: Mark Boal
Millor Música Original
La Vida de Pi: Mychael Danna
Anna Karenina: Dario Marianelli
Argo: Alexandre Desplat
Lincoln: John Williams
Skyfall: Thomas Newman

Millor Canço Original
Skyfall: Adele, Paul Epworth (Skyfall)
Chasing Ice: J. Ralph (Before My Time)
Los Miserables: Alain Boublil, Claude-Michel Schönberg, Herbert Kretzmer (Suddenly)
La Vida de Pi: Mychael Danna, Bombay Jayshree (Pi's Lyllaby)
Ted: Walter Murphy, Seth MacFarlane (qui era el presentador de la gala d'enguany) (Everybody Needs a Best Friend) 

Millor Fotografia
La Vida de Pi: Claudio Miranda
Anna Karenina: Seamus McGarvey
Django Desencadenado: Robert Richardson
Lincoln: Janusz Kaminski
Skyfall: Roger Deakins

Millor Muntatge
Argo: William Goldenberg
La Vida de Pi: Tim Squyres
Lincoln: Michael Kahn
El Lado Bueno de las Cosas: Jay Cassidy, Crispin Struthers
La Noche más Oscura: William Goldenberg, Dylan Tichenor
(Goldenberg estava nominat per dues pel·lícules)

Millor Edició de So
Dos pel·lícules premiades:
Skyfall: Per Hallberg, Karen M. Baker
La Noche más Oscura: Paul N. J. Ottosson
Argo
Django Desencadenado
La Vida de Pi

Millor Barreja de So
Los Miserables: Andy Nelson, Mark Paterson, Simon Hayes
Argo
La Vida de Pi
Lincoln
Skyfall

Millors Efectes Visuals
La Vida de Pi: Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Eri De Boer, Donald Eliott
Marvel: Los Vengadores
El Hobbit: Un Viaje Inesperado
Prometheus
Blancanieves y la Leyenda del Cazador

Millor Maquillatge i Perruqueria
Los Miserables: Lisa Westcott, Julie Dartnell
Hitchcock: Howard Berger, Peter Montagna, Martin Samuel
El Hobbit: Un Viaje Inesperado: Peter King, Rick Findlater, Tami Lane

Millor Disseny de Vestuari
Anna Karenina: Jacqueline Durran
Los Miserables: Paco Delgado
Lincoln: Joanna Johnston
Blancanieves (Mirror, Mirror) Eiko Ishioka
Blancanieves y la Leyenda del Cazador: Colleen Atwood

Millor Disseny de Producció
Lincoln: Rick Carter, Jim Erickson
Anna Karenina: Sarah Greenwood, Katie Spencer
El Hobbit: Un Viaje Inesperado: Dan Hennah, Ra Vincent, Simon Bright
Los Miserables: Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
La Vida de Pi: David Gropman, Anna Pinnock

Red Carpet


Show

Encara no està disponible en lliure accés els vídeos de la cerimònia, que els publicarem quan estiguin en obert. 

  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios