Guanyadors dels Premis de Cine del Sindicat de Directors 2012

By Esguard de Dona - diumenge, d’abril 01, 2012



The Artist  continua acaparant premis i es dur el de millor pel•lícula. La llista de premis i premiats és aquesta:


MILLOR PEL•LÍCULA: THE ARTIST
Director: Michel Hazanavicius
(The Weinstein Company)
Equip:
Director Unitat de Producció:  Antoine De Cazotte
Director de Producció  (França): Ségoléne Fleury
Primer Ajudant del Director (França): James Canal
Primer Ajudant del Director (Estats Units):  David Cluck
Segon Ajudant del Director ( Estats Units):  Dave Paige
Assistents del Director : Karla Strum, Ricky Robinson


MILLOR DOCUMENTAL: PROJECT NIM
Director: James Marsh
Red Box Films, Passion Pictures, HBO Documentary Films, Roadside Attractions, BBC Films, UK Film Council







A l’apartat de televisió els premiats van ser:


Millor Mini-Sèrie: The Kennedys 
Director  Jon Cassar
Reelz Channel








Millor Sèrie Dramàtica : The Killings  Episodi Pilot
Directora: Patty Jenkins
(AMC)









Millor Sèrie de Comèdia: Curb Your Enthusiasm, Episodi: “Palestinian Chicken”
Director: Robert B. Wide
(HBO)
Equip:
Directors Associats : Dale Stern, Tim Gibbons
Directors d’Escena: Jonathan Harris, Jerri Churchill, Dana Jackson





Millor Programa Musical: 65a Gala dels Premis Tony de Teatre (65th Annual Tony Awards)
Director: Glenn Weiss
(CBS)
 Equip:
Directors Asociats: Ken Diego, Robin Abrams, Debra Gelman, Ricky Kirshner
Directors d’Escena: Garry Hood, Peter Epstein, Andrew Feigin, Lynn Finkel, Doug Fogel, Jeffry Gitter, Phyllis Digilio-Kent, Arthur Lewis, Jeff Markowitz, Joey Meade, Tony Mirante, Cyndi Owgang, Jeff Pearl, Elise Reaves, Lauren Class Schneider, Annette Powlis




Millor Reality: Biggest Loser  (Qui perd més pes)
Director: Neil P. Degroot
(NBC)
Equip:
Director Asociat: Andy Nelson





Millor Sèrie Diurna: General Hospital ; Epidosi: “Intervenció”
Director: William Ludel
(ABC)
Equip:
Directors Asociats: Christine Magarian Ucar, Denise Van Cleave, Penny Pengra, Peter Fillmore, RC Cates, David MacLeod
Directors d’Escena: Craig McManus, Crystal Craft
Productors Asociats: Christine Cooper, Andrea Compton

Millor Programa Infantil: A Child’s Garden Poetry  (Un nen del jardí de la poesia)
Directora: Any Schatz
(HBO)








Premi al millor director d’anuncis comercials: Noam Murro
(Biscuit Filmworks)
Creador dels anuncis:
. Handlebar Moustache, Heineken Premium Light- Wieden & Kennedy/NY
o Unit Production Manager: James Powell Veal
o First Assistant Director: Tommy Gormley
o Second Assistant Director: Ian Robert Calip
o Second Second Assistant Director: Michael King

Hot House, DirecTV – Grey/NY
o Unit Production Manager: James Powell Veal
o First Assistant Director: Scott C. Harris
o Second Assistant Directors: Mark Robinson, Brady Sloan

Piñata, Volkswagen Tiguan – Deutsch/LA
o Unit Production Manager: James Powell Veal
o First Assistant Director: Scott M. Metcalfe
o Second Assistant Director: Ty Arnold

Is It Real?, EA Battlefield 3 - Wieden & Kennedy/Portland
First Assistant Director: Michael David Salven
Second Assistant Director: Erv E. Gentry
Second Second Assistant Director: Eric Schneider


Premis Especials:
DGA Premi d’Honor de Membre vitalici per la seva aportació a l’entitat: Ed Sherin
(De les series estrenades al nostre país ha dirigit episodis a •Ley y Orden.

Premi Frank Capra:  Katy E. Garretson
(Premi atorgat a un assistent de director o director d’unitat de producció per la seva aportació a la industria i a l’entitat)
(De les estrenades al nostre país, ha treballat com a primer assistent del director a nombrosos episodis de la sèrie Frasier.

Premi Franklin J. Schaffner: Dennis W. Mazzocco
(Premi atorgat a un Director Asociat o a un Director d’Escena per  la seva aportació a la industria i a l’entitat)

  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios