Guanyadors dels Premis Jameson Empire de Cine 2012

By Esguard de Dona - dimarts, de març 27, 2012


Ja s’ha fet pública la llista de premis  Jameson Empire on els premis a la Millor Pel·lícula i Millor Director han sigut per a Harry Potter y las Reliquias de la Muerte Parte - 2, i el seu director David Yates.  Gary Oldman ha sigut escollit com a millor actor i
Llista de premiats
Millor Pel•lícula: Harry Potter and The Deathly Hallows – Part 2 (HP y las Reliquias de la Muerte Parte 2)


Resta Nominades
Drive
The Girl With The Dragon Tattoo (Millenium)
Rise Of The Planet Of The Apes ( El Origen del Planeta de los Simios)
Tinker Tailor Soldier Spy (El Topo)


Millor Comèdia: The Inbetweeners Movie

Resta Nominadas:
Attack The Block
Bridesmaids (La Boda de mi Mejor Amiga)
Crazy Stupid Love
Midnight in Paris

Millor Pel•lícula de Terror: Kill List (va participar al Festival Sitges 2011)
Resta Nominades:
Attack The Block
Insidious
Paranormal Activity 3
Troll Hunter

Millor Thriller: Tinker Tailor Soldier Spy (El Topo)
Resta Nominades:
Drive
The Girl With The Dragon Tattoo (Millenium)
Hanna
Sherlock Holmes: A Game Of Shadows (Sherlock Holmes: Juego de Sombras)

Millor Ciència Ficció / Fantasia : Thor
Resta Nominades:
Captain America: The First Avenger (Capitan América: El Primer Vengador)
Rise Of The Planet Of The Apes (El Origen del Planeta de los Simios)
Super 8
X-Men: First Class (X-Men: Primera Generación)

Millor 3D: The Aventures of Tintin: The Secret Of The Unicorn (Las Aventuras de Tintin: El secreto del Unicornio)
Resta Nominades
Harry Potter And The Deathly Hallows – Part 2 (HP y las reliquias de la muerte - Parte 2)
Hugo (La Invención de Hugo)
Thor
Transformers: Dark Of The Moon (Transformers: El Lado Oscuro de la Luna)

Jameson Millor Actor: Gary Oldman (Tinker Tailor Soldier Spy - El Topo)

Resta Nominats
Daniel Craig (The Girl With The Dragon Tattoo) (Millenium)
Ryan Gosling (Drive)
Daniel Radlciffe (Harry Potter And The Deathly Hallows – part 2) (HP y las reliquias de la muerte - parte 2)
Andy Serkis (Rise Of The Planet Of The Apes) ( El Origen del Planeta de los Simios)

Millor Actriu: Olivia Colman (Tyrannosaur) (Redención)
Resta Nominades:
Rooney Mara (TheGirl With The Dragon Tattoo) (Millenium)
Carey Mulligan (Drive)
Meryl Streep (The Iron Lady) (La Dama de Hierro)
Michelle Williams (My Week With Marilyn) ( Mi semana con Marilyn)

Millor Director: David Yates (Harry Potter And The Deathly Hallows – part 2) (HP y las Reliquias de la Muerte - Parte 2)
Resta Nominats:
Thomas Alfredson (Tinker Tailor Soldier Spy)
Nicolas Windign Refn (Drive)
Steven Spielberg (War Horse)
Rupert Wyatt (Rise Of The Planet Of The Apes)

Millor Pel•lícula Britànica: Tinker Tailor Soldier Spy
Attack The Block
The Inbetweeners Movie (Supercutres)
Submarine
Tyrannosaur (Redención)


Millor Actor Revelació: Tom Hiddlestone (Thor)
Resta Nominats:
John Boyega (Attack the Block)
Asa Butterfield  (Hugo – La Invención de Hugo)
Sam Claflin (Pirates of The Caribbean: On Stranger Tides – Piratas del Caribe: En Mareas Misteriosas)
Jeremy Irvine (War Horse – Caballo de Batalla)
Craig Roberts (Submarine)

Millor Actriu Revelació: Felicity Jones (Like Crazy)
Resta Nominades:
Celine Buckens (War Horse – Caballo de Batalla)
Elle Fanning (Super 8)
Laura Haddock (The Inbetweeners Movie - Supercutres)
Hailee Steinfeld  (True Grit – Valor de Ley)
Bonnie Wright (Harry Potter And The Deahtly Hallows – Part 2)

Premis especials:
Premi Hero Empire: Michael Fassbender
(Ha participat a Inglorius Basterds, A Dangerous Method I a X-Men: First Class)




Premi Llegenda Empire: Tim Burton (el premi li lliure Danny DeVito)



Premi Inspiració Empire: Ron Howard

Premi Fet en 60 Segons
Indira Suleimenova (Black Swan)

  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios