Resta de nominacions als Premis BAFTA 2012

By Esguard de Dona - dijous, de gener 26, 2012




Per completar la llista dels premis us afegim els que no van ser presentats amb el vídeo que us vam oferir amb les principals nominacions. 










PEL•LÍCULA BRITÀNICA MÉS DESTACADA
MY WEEK WITH MARILYN
- Simon Curtis, David Parfitt, Harvey Weinstein, Adrian Hodges
SENNA
- Asif Kapadia, James Gay-Rees, Tim Bevan, Eric Fellner, Manish Pandey
SHAME
- Steve McQueen, Iain Canning, Emile Sherman, Abi Morgan
TINKER TAILOR SOLDIER SPY (El Topo)
- Tomas Alfredson, Tim Bevan, Eric Fellner, Robyn Slovo, Bridget O'Connor, Peter Straughan
WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN
- Lynne Ramsay, Luc Roeg, Jennifer Fox, Robert Salerno, Rory Stewart Kinnear




DEBUT MÉS DESTACAT D’UN ESCRIPTOR, DIRECTOR O PRODUCTOR BRITÀNIC
ATTACK THE BLOCK
 - Joe Cornish (Director/Escriptor)
BLACK POND
- Will Sharpe (Director/Escriptor), Tom Kingsley (Director), Sarah Brocklehurst (Productor)
CORIOLANUS
- Ralph Fiennes (Director)
SUBMARINE -
 Richard Ayoade (Director/Escriptor)
TYRANNOSAUR
- Paddy Considine (Director), Diarmid Scrimshaw (Productor)


PEL•LÍCULA DE PARLA NO ANGLESA
INCENDIES
 - Denis Villeneuve, Luc Déry, Kim McCraw
PINA
 - Wim Wenders, Gian-Piero Ringel
POTICHE
 - François Ozon, Eric Altmayer, Nicolas Altmayer
A SEPARATION
- Asghar Farhadi
THE SKIN I LIVE IN
- Pedro Almodóvar, Agustin Almodóvar





MUSICA ORIGINAL
THE ARTIST
- Ludovic Bource
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO (Millennium: Los hombres que no amaban a las mujeres)
 - Trent Reznor, Atticus Ross
HUGO (La Invención de Hugo)
- Howard Shore
TINKER TAILOR SOLDIER SPY (El Topo)
- Alberto Iglesias
WAR HORSE (Caballo de Guerra)
 - John Williams





 MILLOR FOTOGRAFIA
THE ARTIST
- Guillaume Schiffman
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO (Millennium: Los hombres que no amaban a las mujeres)
 - Jeff Cronenweth
HUGO  (La Invención de Hugo)
- Robert Richardson
TINKER TAILOR SOLDIER SPY (El Topo)
- Hoyte van Hoytema
WAR HORSE (Caballo de Guerra)
 - Janusz Kaminski


MILLOR MUNTATGE
THE ARTIST
- Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius
DRIVE
- Mat Newman
HUGO (La Invención de Hugo)
 - Thelma Schoonmaker
SENNA
- Gregers Sall, Chris King
TINKER TAILOR SOLIDER SPY (El Topo)
 - Dino Jonsater





MILLOR DISSENY DE PRODUCCIÓ
THE ARTIST
- Laurence Bennett, Robert Gould
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS – PART 2 - (HP y Las Relíquias de la Muerte 2)
- Stuart Craig, Stephenie McMillan
HUGO (La Invención de Hugo)
 - Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
TINKER TAILOR SOLDIER SPY (El Topo)
- Maria Djurkovic, Tatiana MacDonald
WAR HORSE (Caballo de Guerra)
- Rick Carter, Lee Sandales


Jane Eyre
MILLOR VESTUARI
THE ARTIST
- Mark Bridges
HUGO (La Invención de Hugo)
- Sandy Powell
JANE EYRE
- Michael O'Connor
MY WEEK WITH MARILYN
- Jill Taylor
TINKER TAILOR SOLDIER SPY (El Topo)
- Jacqueline Durran




MILLOR SÓ
THE ARTIST
- Nadine Muse, Gérard Lamps, Michael Krikorian
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS – PART 2 (HP y Las Relíquias de la Muerte 2)
 - James Mather, Stuart Wilson, Stuart Hilliker, Mike Dowson, Adam Scrivener
HUGO (La Invención de Hugo)
- Philip Stockton, Eugene Gearty, Tom Fleischman, John Midgley
TINKER TAILOR SOLDIER SPY (El Topo)
- John Casali, Howard Bargroff, Doug Cooper, Stephen Griffiths, Andy Shelley
WAR HORSE (Caballo de Guerra)
 - Stuart Wilson, Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Richard Hymns

 MILLORS EFECTS ESPECIALS O VISUALS
THE ADVENTURES OF TINTIN: THE SECRET OF THE UNICORN (Las Aventuras de Tintin: El Secreto del Unicornio)
 - Jamie Beard, Joe Letteri, Keith Miller, Wayne Stables





HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS – PART 2 (HP y Las Relíquias de la Muerte 2)
- Tim Burke, John Richardson, Greg Butler, David Vickery
HUGO (La Invención de Hugo)
- Alex Henning, Rob Legato, Ben Grossman, Joss Williams
RISE OF THE PLANET OF THE APES (El Origen del Planeta de los Simios)
- Daniel Barrett, Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White
WAR HORSE (Caballo de Guerra)
 - Ben Morris, Neil Corbould
MILLOR MAQUILLATGE I PERRUQUERIA
THE ARTIST
- Julie Hewett, Cydney Cornell
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS – PART 2 (HP y Las Relíquias de la Muerte 2)
- Nick Dudman, Amanda Knight, Lisa Tomblin






HUGO (La Invención de Hugo)
 - Morag Ross, Jan Archibald
THE IRON LADY (La Dama de Hierro)
- Mark Coulier, J. Roy Helland, Marese Langan
MY WEEK WITH MARILYN
- Jenny Shircore

MILLOR CURT D’ANIMACIÓ
ABUELAS
- Afarin Eghbal, Kasia Malipan, Francesca Gardiner
BOBBY YEAH
- Robert Morgan
A MORNING STROLL
- Grant Orchard, Sue Goffe



MILLOR CURT METRATGE
CHALK
 - Martina Amati, Gavin Emerson, James Bolton, Ilaria Bernardini
MWANSA THE GREAT
- Rungano Nyoni, Gabriel Gauchet
ONLY SOUND REMAINS
- Arash Ashtiani, Anshu Poddar
PITCH BLACK HEIST
- John Maclean, Gerardine O'Flynn
TWO AND TWO
- Babak Anvari, Kit Fraser, Gavin Cullen

  • Share:

You Might Also Like

0 comentarios